Studiowała na ASP w Krakowie, filia - Wydział Grafiki w Katowicach. Arstystka maluje cyklami, seriami, tworzy konsekwentnie i autonomicznie. Początkowy okres, wynikający z własnej percepcji pejzażu malarstwa nieprzedstawiającego – efekt studiów w pracowni Andrzeja Seweryna Kowalskiego, członka II Grupy Krakowskiej – został przełamany zbliżeniem do przedmiotu, zainteresowaniem realistyczną reprezentacją. Artystka wypowiada się w medium malarskim, postrzeganym jako anachroniczne w stosunku do fotografii czy dokumentacji video. Stawia na warsztat i obserwację jako narzędzie i środek przekazu. Akademicka precyzja, która cechuje jej sztukę, jest świadomym wyborem, rodzajem artystycznego rachunku sumienia. W tym przypadku samo działanie, malowanie, budowanie poszczególnych obrazów jak również całych cykli jest istotne, a narzucona forma determinuje treść. Prace artystki znajdują się w zbiorach Muzeum Śląskiego oraz Śląskiej Kolekcji Sztuki Współczesnej - Znaki Czasu