Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje dotyczące oferty Desa Home - zapisz się do naszego newslettera.
Newsletter
Szabla Policji Państwowej wz. 21/22
Fabryka Broni Siecznej Gabriel Borowski w Warszawie, drewno, mosiądz, stal, skóra, 80 x 0 cm
Głownia stalowa z trawioną inskrypcją: 'NIE RZUCIM ZIEMI SKĄD NASZ RÓD' i dekoracją w formie liści dębu, rękojeść z brązu z jelcem krzyżowym, pod tylnym ramieniem jelca cyfra '5', trzon rękojeści drewniany, pokryty lakierowaną, ciemną skórą z mosiężnym filigranem. Pochwa stalowa, oksydowana z ostrogą i zaczepem hakowym. Półszabla policji państwowej zachowuje cechy konstrukcyjne szabel wz. 21/22 jednak ma mniejsze wymiary i pochwy szabel policyjnych były oksydowane na czarno.
| Tytuł | Szabla Policji Państwowej wz. 21/22 |
|---|---|
| Okres wyprodukowania | okres międzywojenny |
| Materiał | drewno, skóra, stal, mosiądz |
| Rodzaj | militaria |
| Wymiary | wys.: 80 cm (dł. całk.:) |
| Typ obiektu | sztuka użytkowa |
| Styl | antyki |
| Sygnatura | oznaczenie wytwórni na głowni pod jelcem: 'GRABOWSKI | WARSZAWA' |
| Opis szczegółowy | dł. głowni: 62 cm, szer. głowni u nasady: 3 cm |
| Wymaga zezwolenia na wywóz za granicę Polski | Nie |
| Kraj | Polska |
| Producent | Fabryka Broni Siecznej Gabriel Borowski w Warszawie |
Fabryka Broni Siecznej Gabriel Borowski w Warszawie, drewno, mosiądz, stal, skóra, 80 x 0 cm
Szabla Policji Państwowej wz. 21/22
| Tytuł | Szabla Policji Państwowej wz. 21/22 |
|---|---|
| Okres wyprodukowania | okres międzywojenny |
| Materiał | drewno, skóra, stal, mosiądz |
| Rodzaj | militaria |
| Wymiary | wys.: 80 cm (dł. całk.:) |
| Typ obiektu | sztuka użytkowa |
| Styl | antyki |
| Sygnatura | oznaczenie wytwórni na głowni pod jelcem: 'GRABOWSKI | WARSZAWA' |
| Opis szczegółowy | dł. głowni: 62 cm, szer. głowni u nasady: 3 cm |
| Wymaga zezwolenia na wywóz za granicę Polski | Nie |
| Kraj | Polska |
| Producent | Fabryka Broni Siecznej Gabriel Borowski w Warszawie |