Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje dotyczące oferty Desa Home - zapisz się do naszego newslettera.
Newsletter
Stefan Sadowski
Świecznik
Huta Szkła "Sudety" w Szczytnej, szkło sodowe, barwione w masie, 12 x 15 x 15 cm
| Autor | Stefan Sadowski |
|---|---|
| Daty życia autora | (1941 - 2023 ) |
| Tytuł | Świecznik |
| Okres wyprodukowania | lata 70.-80. XX w. |
| Materiał | szkło sodowe, barwione w masie |
| Rodzaj | szkło |
| Wymiary | 12 x 15 x 15 cm |
| Typ obiektu | sztuka użytkowa |
| Stan zachowania | pojedyncze zarysowanie, drobne przetarcie, zarysowania na spodzie, zabrudzenia wewnątrz |
| Styl | design |
| Opis szczegółowy | Niewielkich wymiarów świecznik, zaprojektowany przez Stefana Sadowskiego w Hucie Szkła "Sudety" w Szczytnej Śląskiej. Wykonany ze szkła sodowego, barwionego w masie na kolor pomarańczowy z żółtym akcentem przy rancie. Forma charakteryzuje się wydatnym pierścieniem po środku o kulistej, spłaszczonej formie. Zastosowanie płynnych linii i ciepłej kolorystyki jest typowe dla prac artysty. |
| Wymaga zezwolenia na wywóz za granicę Polski | Nie |
| Kraj | Polska |
| Waga netto | waga: 679.0 g |
| Producent | Huta Szkła "Sudety" w Szczytnej |
Stefan Sadowski
Huta Szkła "Sudety" w Szczytnej, szkło sodowe, barwione w masie, 12 x 15 x 15 cm
Świecznik
| Autor | Stefan Sadowski |
|---|---|
| Daty życia autora | (1941 - 2023 ) |
| Tytuł | Świecznik |
| Okres wyprodukowania | lata 70.-80. XX w. |
| Materiał | szkło sodowe, barwione w masie |
| Rodzaj | szkło |
| Wymiary | 12 x 15 x 15 cm |
| Typ obiektu | sztuka użytkowa |
| Stan zachowania | pojedyncze zarysowanie, drobne przetarcie, zarysowania na spodzie, zabrudzenia wewnątrz |
| Styl | design |
| Opis szczegółowy | Niewielkich wymiarów świecznik, zaprojektowany przez Stefana Sadowskiego w Hucie Szkła "Sudety" w Szczytnej Śląskiej. Wykonany ze szkła sodowego, barwionego w masie na kolor pomarańczowy z żółtym akcentem przy rancie. Forma charakteryzuje się wydatnym pierścieniem po środku o kulistej, spłaszczonej formie. Zastosowanie płynnych linii i ciepłej kolorystyki jest typowe dla prac artysty. |
| Wymaga zezwolenia na wywóz za granicę Polski | Nie |
| Kraj | Polska |
| Waga netto | waga: 679.0 g |
| Producent | Huta Szkła "Sudety" w Szczytnej |