STUDIO TAFLA

Agnieszka Drobiecka-Zielonka i Sergiusz Zielonka -absolwenci kierunku grafika i edukacja artystyczna na Wydziale Sztuki Politechniki Radomskiej, założyciele pracowni mozaiki "Studio Tafla". Jednym z głównych założeń działalności pracowni jest dążenie do przywrócenia, reaktywowania i oswojenia mozaiki we wnętrzach. Autorzy dodają stworzonym obiektom nowatorskie atrybuty, takie jak mobilność. Prace przybierają formę ceramicznych obrazów/plakatów osadzonych w metalowych ramach, tym samym nie są przytwierdzane na stałe bezpośrednio do ściany jak kiedyś. Cecha ta wynika z zauważalnie zwiększonej dynamiki stylu życia ludzi obecnie, w tym znacznie częstszych zmian miejsca zamieszkania. Mozaiki są przenośne, mogą przeprowadzać się ze swoim nabywcą, co sprawia, że są bardziej dostępne.

O SWOJEJ TWÓRCZOŚCI

"Nasze prace łączą w sobie fascynację minimalizmem, geometrią, modernizmem; słabość do koloru i poszukiwanie relacji między poszczególnymi formami. Unikatowy efekt końcowy jest wynikiem zastosowania różnorodnych surowców, takich jak: ceramika barwiona w masie, smalta, szkło, marmur czy produkty recyklingowe. Kwestia używanych materiałów pozostaje dla twórców polem otwartym na eksperymenty."
Projektanci współpracują też z architektami szukając nietypowych zastosowań mozaiki dedykowanych dla konkretnego wnętrza.

NAJNOWSZE PRACE

Prace duetu łączą w sobie fascynację prostymi, często geometrycznymi formami i poszukiwanie relacji między poszczególnymi elementami kompozycji. Zastosowanie różnorodnych surowców takich jak: ceramika barwiona w masie, smalta, szkło, marmur czy materiały pochodzące z recyklingu implikują unikatowy efekt końcowy. Kwestie używanych materiałów, technika tworzenia i zastosowania mozaiki pozostają dla twórców polem otwartym na eksperymenty.

TYLKO W DESA HOME

Sztuka i design tworzą wnętrze. Czasami jeden detal potrafi zmienić charakter przestrzeni i samopoczucie przebywających w nim osób. DESA HOME TODAY to kolekcja o współczesności, o inspiracji naturą, o bliskości i szukaniu własnego głosu wśród masowej powtarzalności. Sztuka XXI wieku to renesans tradycyjnych technik rzemieślniczych. To ukłon w kierunku naturalnych, organicznych i zrównoważonych materiałów. To dbałość o najmniejszy detal. DESA Home. Prezentuje najnowszy projekt TODAY, w którym łączymy siły z wybitnymi polskimi artystami i rzemieślnikami, którzy stworzyli dla nas wyjątkowe, unikatowe serie obiektów dostępnych wyłącznie w naszym sklepie internetowym lub stacjonarnie, w showroomie.

Fot. Michał Lichtański Fot. materiały własne Studio Tafla