OLGA MILCZYŃSKA

Wiedzę praktyczną zdobyła pracując w pracowniach ceramicznych w Wielkiej Brytanii, Francji, Danii i Korei. Jako artystka brała udział w wielu międzynarodowych i krajowych wystawach. W pracach podejmuje tematy czasu, tradycji i rękodzieła, balansując na granicy sztuki i projektowania. Od dwóch lat angażuje się we wspieranie ginącego rzemiosła artystycznego, jakim jest garncarstwo wiejskie w Polsce, realizując projekty wspólnie z Ośrodkiem Garncarskim w Medyni Głogowskiej.

O SWOJEJ TWÓRCZOŚCI

"W pracy sięgam do źródeł. Kiedy zaczęłam zajmować się ceramiką, nad brzegiem morza znalazłam wypłukaną przez wodę cegłę z pięknej czerwonej gliny. Miałam w rękach ceramiczny element i jednocześnie długą historię, tysiące anegdot, małe i wielkie budowle, miliony ludzi na świecie przetwarzających glinę. Od tego momentu stawanie się ceramikiem wiążę z nieustającym zdobywaniem wiedzy o moich poprzednikach i ich wytworach. Zarówno tych, którzy tworzyli naczynia, jak i tych, którzy wyrabiali cegły. Połączenia starego z nowym, znalezionego ze zrobionym, niechcianego i stworzonego na nowo, naturalnego i wyprodukowanego, są częścią mojego artystycznego języka".

NAJNOWSZE PRACE

"Sama praktyka polega już na rzetelnym rzemieślniczym zaangażowaniu, systematycznym powtarzaniu, w którym jedna wykonana praca ulepsza następną. Zrozumieniu materiału i jego właściwości. Eksperymentowaniu z jego możliwościami i moimi ograniczeniami".

TYLKO W DESA HOME

Sztuka i design tworzą wnętrze. Czasami jeden detal potrafi zmienić charakter przestrzeni i samopoczucie przebywających w nim osób. DESA HOME TODAY to kolekcja o współczesności, o inspiracji naturą, o bliskości i szukaniu własnego głosu wśród masowej powtarzalności. Sztuka XXI wieku to renesans tradycyjnych technik rzemieślniczych. To ukłon w kierunku naturalnych, organicznych i zrównoważonych materiałów. To dbałość o najmniejszy detal. DESA Home. Prezentuje najnowszy projekt TODAY, w którym łączymy siły z wybitnymi polskimi artystami i rzemieślnikami, którzy stworzyli dla nas wyjątkowe, unikatowe serie obiektów dostępnych wyłącznie w naszym sklepie internetowym lub stacjonarnie, w showroomie.

Fot. Michał Lichtański